Zadania dla dzieci z grupy Świerszcze i Mrówki 22.05.2020

Halo, Halo!!! Puk, puk!!! Dzień Dobry, pora wstać 😁😄😃 Dzisiaj poćwiczymy z misiem:
https://wordwall.net/pl/resource/1116960/gimnastyka/gimnastyka-dla-misia
Gimnastyka buzi i języka czas start:
Zadanie nr 1
Zabawa słuchowa Comedians galop; Wysłuchajcie uważnie utworu muzycznego pt. „Comedians galop” najlepiej połóżcie się wygodnie, zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie jakie wydarzenia i emocje wyraża muzyka. Po wysłuchaniu utworu opowiedz mamusi albo tatusiowi o swoich uczuciach, które Tobie towarzyszyły podczas słuchania.
https://www.youtube.com/watch?v=go_imOL6wgw
Zadanie nr 2
Zabawa językowa: „Na dobry początek”:
https://wordwall.net/resource/1861835/psycholog/na-dobry-pocz%C4%85tek
Zadanie nr 3
„Ilustrujemy ruchem” – zabawa muzyczno-ruchowa; Jeśli masz w domku wstążkę lub chustkę to szybciutko weź do ręki, bo będzie potrzebna do tańca. Już, już za chwilę za momencik, start, baaaaw się dobrze i wczuj w muzykę:
https://www.youtube.com/watch?v=GC7PycSBILc
Zadanie nr 4
„Uczucia w palcach” – gra planszowa. Nazwijcie palce jednej dłoni, pojedynczo je prostując. Przelicz palce za pomocą liczebników głównych i porządkowych, licząc od kciuka. Na paznokciach jednej ręki zapiszcie cyfry 1-5, numerujcie od kciuka. Teraz czas na wypchnięcie z wyprawki nr 51 kostek do gry. Sklejcie je pięknie i zacznijcie grać obiema kostkami – z cyframi 1-5 i symbolami emocji. Zadanie polega na tym żeby za pomocą ruchów dłoni pokazać emocje widoczne na kostce i spróbować opowiedzieć o ich przyczynie, korzystając z liczebników porządkowych np. „Dłoń jest smutna (gest), bo pierwszy palec został przycięty w szufladzie. Kiedy historia jednego palca zostanie opowiedziana – zetrzyjcie cyfrę z odpowiedniego paznokcia. Wygrywa ta osoba, która pierwsza opowie historię uczuć wszystkich palców jednej dłoni.
Zadanie nr 5
Praca z KP4.23b – pisanie po śladzie nazw wybranych emocji;
Praca z KP4.28b – kącik grafomotoryczny, kolorowanie pól zgodnie z zauważoną regułą;
Zadanie nr 6
„Jak to wygląda?” – praca plastyczna do utworu Comedians galop; Wysłuchajcie ponownie utworu i spróbujcie stworzyć ilustrację. Technika pracy dowolna.

A teraz właśnie zaczynacie weekend 🤗😃😎 Odpocznijcie i naładujcie akumulatorki na poniedziałek 😍😘

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *