Zajęcia dla dzieci z grypy Motyle 19.06.2020

Temat tygodnia :Pożegnania nadszedł czas

Temat dnia :Pożegnania nadszedł czas-witajcie wakacje

Dzień dobry Motylki. Dziś spotykamy się po raz ostatni.

Zadanie 1

Na początek tradycyjnie ćwiczenia –otwieramy okna i….

  • Ćwiczenie dużych grup mięśniowych – Trawa i chmury.Na hasło: Trawa, dziecko przykuca; na hasło: Chmury, staje na palcach, wyciąga ręce w górę i porusza nimi w prawo i w lewo – naśladuje chmury płynące po niebie.
  • Ćwiczenie tułowia – skręty – Śledzimy lot samolotu.Dziecko siedzi skrzyżnie. Jedną rękę ma na kolanach, a z drugiej tworzy daszek nad oczami. Wykonuje skręt tułowia i głowy uniesionej do góry w jedną, a następnie w drugą stronę – obserwuje lot samolotu.
  • Ćwiczenie równowagi – Rysujemy koła.Dziecko, w staniu na jednej nodze, rysuje stopą w powietrzu małe koła i duże koła. Ćwiczenie wykonuje raz jedną, raz drugą nogą.

Zadanie 2

Zabawa- z czym kojarzy się przedszkole. Potrzebna będzie kartka z obrazkiem przedszkola, mazak. Dziecko podaje skojarzenia z przedszkolem, a Rodzic zapisuje je wokół obrazka przedszkola. Np. uśmiech, sympatia, dobre obiadki, różne zabawki, troskliwość, zrozumienie…-załącznik 1(proszę o wydrukowanie)

Zadanie 3

„Słońce jest bardzo potrzebne do życia ludziom, zwierzętom, roślinom. Lubimy gdy jest słonecznie, jesteśmy wtedy radośni i zadowoleni. Słoneczko może pięknie nas w lecie opalić. Ale pamiętajmy o tym, że do kąpieli słonecznych trzeba się odpowiednio przygotować. A teraz posłuchaj, co przydarzyło się Kubusiowi i Adasiowi w czasie plażowania”.

W piękny, upalny dzień Kubuś i Adaś wybrali się na plażę. Postanowili się poopalać. Kubuś posmarował się kremem do opalania, założył czapeczkę z daszkiem i przygotował sobie wodę do picia. Chciał pożyczyć Adasiowi krem do opalania, aby ten również się posmarował.  Jednak Adam nie chciał kremu, powiedział, że nie jest mu potrzebny; nie założył również czapeczki czy chustki na głowę i nie chciał nic pić. Po godzinie opalania Adam poczuł, że piecze go skóra, robi się bardzo gorąca i czerwona.

– Ojoj – powiedział Kubuś- chyba nie jest z tobą za dobrze.

– AŁA !!! Ale boli mnie głowa, ja nie chcę już być na słońcu, chcę do cienia.

Chłopcy wrócili do domu, ale Kubuś wcale nie poczuł się lepiej. Skóra bardzo go piekła i do tego dostał jeszcze wysokiej temperatury. Ten dzień nie skończył się dla Kuby dobrze.

Pytania do historyjki:

– Co robili chłopcy na plaży?

– Jak Kubuś przygotował się do opalania?

– Jak zakończyło się opalanie dla Adasia?

– O czym jeszcze musimy pamiętać, gdy chcemy dłużej przebywać na słońcu? (okulary przeciwsłoneczne; w upalne dni nie wychodzenie na słońce w czasie godzin południowych.

Zadanie 4

Posłuchajcie piosenki, jeżeli ją znacie to śpiewajcie

https://www.google.com/search?q=niech+zyj%C4%85+wakacje&oq=niech+zyj%C4%85+wakacje&aqs=chrome..69i57j46j0l5.9731j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Odpowiedzcie na pytania

– Jaka jest ta piosenka ?(wesoła czy smutna ,szybka czy wolna)

-O czym jest?

Zadanie 5.

Obejrzyjcie filmiki poświęcone bezpiecznym zasadom zachowania się .Bardzo prosimy stosujcie te zasady podczas wakacji

https://www.youtube.com/watch?v=wS4SRvkvLio

https://www.youtube.com/watch?v=0khNii9A2f0

Zadanie 6

A teraz zabawcie się w malarzy .Przygotujcie kartkę papieru i farby.

Namalujcie swoje najlepsze wspomnienie z przedszkola .Możecie też pokolorować rysunek –niezbędnik plażowicza- załącznik 2

Kochane Motylki! To były nasze ostatnie zdalne zajęcia w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że proponowane przez nas ćwiczenia i zabawy Wam się podobały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *