Warsztaty z „Efektywnej komunikacji jako sposobu na budowanie pozytywnych relacji oraz mediacji jako nowego spojrzenia na konflikt” dla dzieci, rodziców i nauczycieli

📍Jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych jest przygotowanie młodego pokolenia do życia w społeczeństwie. Już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci: efektywnego komunikowania się, aktywnego słuchania, uważności, radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz polubownego rozwiązywania konfliktów, by nabyły umiejętności w kontaktach międzyludzkich.
📌Młodzi ludzie rzadko wyposażani są w umiejętności rozwiązywania sporów bez przemocy na drodze konstruktywnej rozmowy, a bez wątpienia umiejętność ta jest niezbędna w tworzeniu bezpiecznego środowiska. W dzisiejszych czasach wiele przedszkoli, szkół, placówek wychowawczych oraz rodzin boryka się problemami wychowawczymi, agresją, przemocą, sytuacjami konfliktowymi.
📍Dlatego, aby zwiększyć kompetencje społeczne naszych wychowanków, ich rodziców oraz nauczycieli w tym zakresie, w poniedziałek odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty z „Efektywnej komunikacji jako sposobu na budowanie pozytywnych relacji oraz mediacji jako nowego spojrzenia na konflikt” dla dzieci, rodziców i nauczycieli.
➡️Dzieci mogły poćwiczyć wyrażanie emocji, sprawdzić jak to jest, gdy ktoś mówi nam dobre rzeczy a jak, gdy złe. Posłuchać języka żyrafy i szakala i samemu ocenić, który język jest dla nich bardziej przyjazny.
➡️Rodzice natomiast dowiedzieli się na czym polega efektywna komunikacja zarówno z dzieckiem jak i osobą dorosłą. Mieli również możliwość poćwiczyć konstruowanie komunikatów „ja” oraz wzięli udział w symulacji mediacji jako polubownej metody rozwiązywania sporów. Mediacja stanowi ważne i skuteczne narzędzie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w pracy z dziećmi.
Warsztaty prowadziły:
🔴Pani Anna Karwowska- pedagog, mediator, edukator mediacji szkolnych i rówieśniczych, trener umiejętności społecznych, instruktor treningu mentalnego, trener rozwoju emocji dzieci i młodzieży oraz
🔴Pani Jolanta Koczorowska- prawnik, mediator wpisany na Listę Stałych Mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za udział w warsztatach 😊 Mamy nadzieję, że był to dla Państwa wartościowy czas 😃
Jako przedszkole cały czas staramy się, aby wychodzić na przeciw Państwa oczekiwaniom 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content