Wydarzenia

22Paź2017

W miniony czwartek „Biedronki”były na pierwszej, przedszkolnej wycieczce autokarowej. Długo na nią czekaliśmy. Wybraliśmy się do gospodarstwa ekologicznego „Kózka”w Łubowie. Byliśmy bardzo przejęci. Nie każdy jechał w swoim życiu autokarem! Wycieczka obfitowała w wiele wrażeń i wspaniałych przeżyć. Przyglądaliśmy się jak żyją kozy, koniki, kury, kaczki, gołębie. Wiemy już co znaczy gospodarstwo ekologiczne. Pani Gospodyni uzupełniła naszą wiedzę na temat warzyw, które rosną również na polu. Niektóre z nich takie jak np. czarną rzepę widzieliśmy pierwszy raz. Następnie pan Gospodarz zabrał nas na pole. Tam opowiedział jak ziemniaki wydobywano z ziemi dawno temu, a jak w czasach dzisiejszych. Każdy z nas próbował motyką wykopać, a potem zebrać ziemniaki, albo jak kto woli pyry lub kartofle. Bo przecież to jedno i to samo! Potem zbieraliśmy całą redlinę ziemniaków wykopanych przez traktor. Choć jesteśmy mali, to poradziliśmy sobie z tym zadaniem wyśmienicie. Nie tylko nasze panie były z nas dumne. Na koniec jedliśmy zebrane przez nas ziemniaczki, upieczone w ognisku z tradycyjnym gzikiem. Wycieczka była bardzo udana. Już nie możemy doczekać się następnej!!!

15Paź2017

Dzieci z grupy Mrówki jak się okazuje, to nie tylko doskonali piekarze, ale również znakomici kucharze. Bez problemu poradziły sobie z wykonaniem pysznej sałatki jarzynowej. Mrówki doskonale wiedzą, jak
zdrowe i smaczne są warzywa.W ramach realizowanego w przedszkolu projektu „Zdrowie na talerzu przedszkolaka” przygotowały to smaczne danie, które później z apetytem zjadły.

11Paź2017

11.10.17r. w grupie Biedronek świętowaliśmy „Dzień Dziewczynek”. Zawsze szanujemy nasze koleżanki. Jednak w tak szczególnym dniu należą się im szczególne względy. W prezencie nasze dziewczyny otrzymały MEDAL SUPER DZIEWCZYNY, mały rożek obfitości oraz życzenia i buziaki od nas-czyli chłopaków. Uwieńczeniem dnia była wspólna zabawa przy muzyce.