Wydarzenia

14Mar2019

Dziś Pszczółki🐝, Motylki🦋, Świerszcze i Mrówki 🐜 udały się na spektakl teatralny pt. „Afryka Kazika” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Ciekawe, zabawne, a czasami niebezpieczne przygody, które wydarzyły się naprawdę, pozwoliły dzieciom poznać niezwykłego podróżnika o imieniu Kazik, który przemierzył Afrykę na rowerze. Na swojej drodze spotkał wielu miłych i ciekawych ludzi oraz zwierzęta, którym chętnie pomagał. Podczas wyprawy przeżywał zarówno chwile wesołe, jak i chwile grozy. Na szczęście wszystkie przygody zakończyły się szczęśliwie.

13Mar2019

Dziś Bank Spółdzielczy w Gnieźnie gościł grupę Świerszczy. Dzieci przywitane zostały przez przedstawicieli banku i samego Pana Dyrektora. Mali goście zwiedzili salę operacyjną oraz obejrzeli bankomat. Maluchy dowiedziały się jak to się dzieje, że gotówka może być podejmowana z bankomatu lub kasy oraz same pochwaliły się, że przyglądały się jak rodzice realizują takie operacje. Po części oficjalnej, dzieci obejrzały pomieszczenia bankowe, gdzie nie lada gratką była możliwość zajrzenia do pokoju Dyrektora. Dzieci zapoznały się z ideą oszczędzania, pojęciem lokaty oraz możliwością zapłaty za różne usługi telefonem. Dowiedziały się iż mogą wspólnie z rodzicami założyć swoje własne konta.

Na koniec dzieci dostały drobne upominki. Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości i zadowolenia.

9Mar2019

W środę 6 marca dzieci z grupy Biedronki🐞 odwiedziła Pani Ewa Jaworska – pracownik biblioteki dziecięcej.📚 Wzięła ona udział w akcji Czytanie z… w ramach realizowanego w przedszkolu projektu teatralno – czytelniczego „Książki i bajeczki z dziecięcej biblioteczki”. Pani Ewa pokazała dzieciom bajki i książeczki, które można zobaczyć w bibliotece i wypożyczyć do domu. Przeczytała kilka bajeczek i zaprosiła maluchy do wspólnej zabawy. Biedroneczki mogły się przekonać na własne oczy, że książki bywają bardzo różne, niektóre pachną, a inne wydają dźwięki itp. Na koniec Pani Ewa zaprosiła dzieci do odwiedzenia biblioteki wraz z rodzicami. Bardzo dziękujemy za super zajęcia i zapraszamy do naszego przedszkola.💐🐝

6Mar2019

Dzieci z grup „Pszczółki 🐝 i Motylki 🦋” wybrały się na zajęcia edukacyjne do Straży Pożarnej w Gnieźnie. Panowie przedstawili dzieciom jakie zagrożenia pożarowe czyhają w każdym domu 🔥🔥🔥 i jak nie dopuścić do tego by pożar się pojawił. Dzieci miały możliwość zadzwonić pod numer 998 i zgłosić niebezpieczeństwo życia: swojego, rodziny lub innych osób. Przedszkolaki miały również okazje zobaczyć wyjazd Strażaków do akcji gaszenia sadzy w kominie oraz obejrzały wozy strażackie, łódź ratowniczą i sprzęty niezbędne w pracy strażaka 👩‍🚒😊🚒. Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w zajęciach i mile spędzony czas 😊.

6Mar2019

6 marca 2019r. dzieci z grupy ” Mrówki”🐜, w ramach realizowanego w ubiegłym tygodniu tematu kompleksowego: PROJEKT – PIENIĄDZE udały się z wizytą do BANKU SPÓŁDZIELCZEGO. Podczas spotkania i rozmowy z pracownikami banku przedszkolaki dowiedziały się jak funkcjonuje bank i jaką rolę pełni. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały drobne upominki🎁 i słodycze🍭. W drodze powrotnej „Mróweczki” odwiedziły pobliski plac zabaw. Spacerując nad jeziorem szukały oznak zbliżającej się wiosny.

4Mar2019

4 marca odbyły się zajęcia otwarte na basenie🏊‍♀️🏊‍♂️, dla rodziców dzieci z grupy
„Mrówek”🐜. Podczas zajęć rodzice mięli możliwość zaobserwować postępy swoich pociech w zakresie nauki pływania. Zarówno rodzice jak i dzieci byli usatysfakcjonowani zajęciami. Serdecznie dziękujemy p.Paulinie i p.Sławie za miłą współpracę😊.

28Lut2019

Drodzy Rodzice dziękujemy za aktywny udział w tegorocznej akcji ekowalentynek. Cieszymy się bardzo z zebranych elektrośmieci, mimo tak niskiej frekwencji wśród naszych przedszkolaków, udało nam się zebrać dwie skrzynie „skarbów” i dwa kartony baterii. Akcja ta w całej Polsce cieszy się dużą popularnością. Dziękujemy pomysłodawcy p.Dominikowi za możliwość wzięcia w niej udziału.