Komunikaty

27Maj2020

Drodzy Rodzice🙂. Zapraszamy w nasze skromne progi w celu odbioru drobnego upominku🎁 z okazji Dnia Dziecka🙂 Prosimy Rodziców poszczególnych grup o odbiór upominków w poszczególne dni:
czwartek 28.05 grupa Pszczółki🐝 i Motylki🦋
piątek 29.05 grupa Biedronki🐞 i Mrówki🐜
poniedziałek 01.06 grupa Świerszcze🦗, prosimy aby zachować w miarę możliwości wszelkie środki ostrożności. Prosimy o odbiór prezencików w godz.7:30-14:30. Pozdrawiamy serdecznie 😘

26Maj2020

Na prośbę Pana Prezydenta Tomasza Budasza, w związku z 30. rocznicą wyborów samorządowych i Dniem Samorządu Terytorialnego 27 maja 2020 roku apelujemy o wywieszenie flag w oknach, na balkonach i przy domach.

25Maj2020

Jak wcześnie musi wstać Prezydent, aby zdążyć do biura? Czy trudno jest rządzić miastem? Co najbardziej Tomasz Budasz lubi w swojej pracy? Takie i inne, jeszcze bardziej szalone i zaskakujące pytania może teraz zadać Prezydentowi każdy gnieźnianin poniżej 18 roku życia. A to oczywiście z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka!

Jak zadać pytanie? To proste! Wystarczy nagrać film (najłatwiej komórką) z pytaniem od dziecka i wysłać go poprzez formularz dostępny poniżej. 1 czerwca, o 17.00 na miejskim profilu FB/Królewskie Gniezno Prezydent postara się odpowiedzieć na jak najwięcej z nich. Pytania można przesyłać do północy 27 maja.

Link do formularza: https://tiny.pl/77st3

25Maj2020

Zapraszamy na Prezydencki (Ty)Dzień Dziecka online

Ze względów bezpieczeństwa, w tym roku wszystkie działania kulturalne Miasta Gniezna, Miejskiego Ośrodka Kultury i Starego Ratusza związane z Dniem Dziecka odbędą się w przestrzeni internetowej. Nie znaczy to jednak, że będzie nudno. Wręcz przeciwnie!

Dla najmłodszych przewidziano konkursy, warsztaty oraz zajęcia plastyczne i muzyczne. Specjalnymi wydarzeniami, na które szczególnie serdecznie zapraszamy, będą występ iluzjonisty na żywo oraz transmisja ze spotkania z Prezydentem, który odpowie na pytania nadesłane do niego przez dzieciaki.

Wypatrujcie transmisji na FB/Królewskie Gniezno, FB/MOKGniezno, FB/Stary Ratusz oraz na www.mok.gniezno.pl

20Maj2020

Od 20.05.2020 do 29.05.2020 Przedszkole nr 15 „Pszczółka Maja” funkcjonować będzie od 7:30 do 16:30. Zgłoszenie dziecka (dotyczy to osób, które na chwilę obecną postanowiły pozostawić dziecko w domu) należy dokonać 3 dni przed planowanym przyprowadzeniem pociechy. W dniu przyjścia do przedszkola należy dostarczyć uzupełnione oświadczenie.

Oświadczenie

19Maj2020

Drodzy Rodzice.

Pragniemy Państwa zachęcić do wypełnienia ankiety, która pozwoli nam zbadać Państwa ocenę pracy w formie zdalnego nauczania realizowanego przez nasze przedszkole oraz oczekiwań. Ankieta jest anonimowa, wystarczy ją wypełnić i przesłać na adres e-mailowy przedszkola: pszczolkamaja15@o2.pl, lub wrzucić do skrzynki na listy.

Ankieta zdalne nauczanie

18Maj2020

Szanowni Rodzice!

Z dniem 20 maja 2020 r. Przedszkole nr 15 wznowi swoją działalność dla dzieci, których rodzice wyrażą wolę uczęszczania jego dziecka do przedszkola. Proszę o zapoznanie się z procedurami zamieszczonymi poniżej niniejszego ogłoszenia. Jednocześnie informujemy, że każdy rodzic, którego dziecko po raz pierwszy przyjdzie do przedszkola z dniem 20.05.2020r. i później, obowiązkowo musi dostarczyć wypełnione oświadczenie.

Procedura higienicznych i bezpiecznych warunków pracy w czasie zagrożenia epidemicznego

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia koronawirusa

Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka w czasie zagrożenia epidemicznego

Zarządzenie Dyrektora Przedszkola nr 15

Oświadczenie

 

18Maj2020

KOMUNIKAT !!!

Szanowni Rodzice

W uzgodnieniu z Prezydentem Miasta Gniezna od dnia 20.05.2020r. (środa) zostają otwarte przedszkola na terenie Miasta Gniezna.

W związku z aktualnymi wytycznymi GIS dotyczącymi m.in. liczebności grup oraz konieczności ograniczenia kontaktów pomiędzy dziećmi i pracownikami, nastąpi zmiana organizacji pracy przedszkoli w następujący sposób:

  • Do przedszkoli w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.
  • Przedszkola będą pełnić funkcje opiekuńcze z elementami dydaktycznymi.
  • Kontynuowane będzie nauczanie zdalne.
  • Zorganizowane mogą zostać nowe grupy dzieci w zbliżonym wieku oraz w zależności od czasu pobytu dziecka w przedszkolu.
  • Do danej grupy wychowanków przypisana zostanie stała kadra opiekunów (nie zawsze będzie możliwe zapewnienie dotychczasowych wychowawców), nauczyciele pracować będą zgodnie z potrzebami placówki.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 maja 2020r. okres pobierania zasiłku opiekuńczego na dziecko do lat 8 zostaje przedłużony do 14 czerwca 2020r.

 

30Kwi2020

Drodzy Rodzice!!!
W trosce o zdrowie dzieci, rodziców i pracowników placówek oświatowych, po konsultacjach i ze względu na zagrożenie oraz ognisko epidemiczne na terenie powiatu gnieźnieńskiego, Prezydent Miasta Gniezna Pan Tomasz Budasz wydał dziś decyzję o dalszym zamknięciu placówek. Oznacza to, że od 06.05.2020r. dzieci nie powrócą do przedszkola. Kiedy to nastąpi zależy od decyzji Pana Prezydenta. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.