Świerszcze

To my ŚWIERSZCZE! Zobaczcie co się u nas dzieje…

20Gru2019

Grupa Świerszczy🦗 postanowiła zrobić miłą niespodziankę świąteczną i wszystkich wprowadzić w atmosferę świąt Bożego Narodzenia🎅. Dzieci przygotowały pod okiem swoich pań Uroczyste Jasełka, do których bardzo pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Pani dyrektor Bożena Ławniczak życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Pod koniec występów nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany Gwiazdor🎅. Przyniósł on dość sporą liczbę worków z prezentami dla naszych przedszkolaków.

19Gru2019

19 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na „Kartkę Bożonarodzeniową”🎅, który został zorganizowany przez Przedszkole nr 12 „Plastusiowo”. Po dokonaniu analizy prac konkursowych komisja konkursowa przyznała 1 miejsce🥇naszemu Antoniemu Kobylińskiemu z grupy Pszczółki🐝. Wyróżniono również pracę Mai Godlewskiej z grupy Motyli 🦋 oraz Amelki Kobylińskiej z grupy Biedronek🐞. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Serdecznie gratulujemy uczestnikom oraz serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie 👏👏👏

17Gru2019

Okres świąt Bożego Narodzenia🎅 to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu grupa Świerszczy🦗 przygotowała Jasełka dla swoich rodziców.

Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu aniołów😇 do żłóbka przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Nowo narodzonemu Dzieciątku, pokłony złożyli także Królowie, dzieci.

Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami🎶🎵. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane pastorałki i ku wielkiemu zaskoczeniu widzów były nawet partie solowe🎤. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji.

Młodzi aktorzy spisali się na medal🥇, otrzymując ogromne brawa👏👏👏 od publiczności.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy w świątecznym nastroju rozeszli się do domów.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

11Gru2019

11 grudnia „Świerszczyki i Mróweczki” wybrały się do wioski Świętego Mikołaja 🎅🏻🎄😊 Na naszych milusińskich czekał Elf – Głuptasek, który robił różne figle 😀 Ale były także inne atrakcje: żywa szopka – zobaczyliśmy w jakim miejscu urodził się Jezusek i kto mu towarzyszył, odwiedziliśmy KOMNATĘ TRADYCJI, do której dostaliśmy się przez labirynt czasu, wykonaliśmy piękne upominki dla naszych najbliższych ❤️ wielkie zaskoczenie było w igloo – sferyczne planetarium z Elfem kosmonautą przeniosło nas do świata kosmosu i spadł na nas deszcz prezentów 🎁🎁🎁 A na koniec długo oczekiwane spotkanie ze Świętym – Świętym Mikołajem 🎅🏻 w jego chatce. Dzieci wyznały swoje małe grzeszki 😁 obiecały poprawę i wypowiedziały swoje marzenia 😊