„Królewskie Gniezno Czyta”

W naszym przedszkolu ruszają warsztaty w ramach projektu „Królewskie Gniezno Czyta”. To kampania, która pod wspólną egidą zbiera program różnorodnych wydarzeń promujących czytelnictwo wśród dzieci z Gniezna w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodzin. Formuła projektu odwołuje się do Gniezna jako miasta pierwszych królów, w którym – na różne sposoby – “króluje” wartościowa książka.
Od września trwały prace przygotowawcze nad kolejnym modułem projektu, skierowanym do gnieźnieńskich przedszkoli. Powstał plakat promujący akcję, zostały przygotowane scenariusze warsztatów dla najmłodszych dzieci: „Skarpetka na tropie”, „Bajkowa szafa”, „Godomy po naszemu” na podstawie książek znakomitych polskich pisarek dziecięcych.
Cieszymy się, że w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna możemy przystąpić do tego projektu. Jednocześnie dziękujemy za przekazanie placówce książki „Zuzia w czasach pandemii”.
To bardzo aktualna książka w czasie pandemii koronawirusa. Zuzia przeżywa teraz to samo, co wiele dzieci na całym świecie: nie może chodzić do przedszkola, nie wolno jej spotykać się z koleżankami i kolegami ani bawić się z nimi na placach zabaw. Nie odwiedza babci i dziadka. Musi często myć ręce. Pewnie też nie pojedzie na wakacje. Ale przecież czas w domu można wykorzystać wspólnie z rodziną: upiec coś razem, majsterkować, gotować, dużo się bawić, na parapecie lub balkonie założyć własny ogródek. Takie pomysły sprawiają frajdę nawet wtedy, kiedy nie wolno wychodzić na zewnątrz. Dzięki Internetowi i telefonom można porozmawiać ze wszystkimi osobami, które się lubi. Zuzia pokazuje, że razem na pewno przetrwamy ten trudny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *