15

15lis2020

Dzień dobry Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci. Ze względu na wyjątkową sytuację, w tym tygodniu zajęcia zostały zawieszone. Od dziś do czwartku wprowadzona została nauka zdalna. Zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy🙂

Na dobry początek zachęcamy do zabawy ruchowej:

Ćwiczenia logopedyczne. Rodzic po wyrzuceniu na kostce oczek przez dziecko demonstruje ćwiczenie, powtarzając je kilkakrotnie i pilnując dokładnego ich wykonania przez dziecko.

Zadanie nr 1.

Wyjaśnienie znaczenia słów prawa i obowiązki.

Rodzic wyjaśnia, że wszyscy ludzie (dorośli i dzieci) mają swoje prawa, czyli coś, co każdemu człowiekowi się należy. Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa, do edukacji, prywatności, wolności słowa i wyznania. Prawa dorosłych osób są zapisane w Deklaracji Praw Człowieka, a prawa dzieci są zapisane w Konwencji Praw Dziecka. Mówią one o tym, że każde dziecko ma prawo do życia, rodziny, nauki, zabawy i wypoczynku, do miłości, ochrony i bezpieczeństwa. Każdy człowiek powinien mieć też swoje obowiązki. Obowiązkiem dorosłych osób jest praca, dbanie o utrzymanie swojej rodziny, zapewnienie mieszkania i wyżywienia. Rodzice, zapytajcie swoje pociechy jakie obowiązki mają? W jaki sposób Wam pomagają?

Drodzy Rodzice porozmawiajcie z dzieckiem na temat jego praw, wykorzystajcie do tego załączone obrazki.

Zadanie nr 2.

Słuchanie opowiadania E.Stadtmüller „Prawa i obowiązki” Zanim Państwo przystąpią do przeczytania opowiadania proszę pozwolić dziecku usiąść wygodnie. Czytając opowiadanie proszę zaprezentować poniższą ilustrację.

Rodzic zadaje pytania:

✅O czym dowiedział się Olek w przedszkolu?

✅Jakie obowiązki ma w domu Twoja mama?

✅Jakie obowiązki ma w domu Twój tata?

✅Jakie masz obowiązki w domu?

✅W jaki jeszcze sposób możemy pomagać naszym rodzicom?

✅Jakie marzenie miał Olek?

✅Jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem rybek?W jaki sposób należy dbać o rybki?

Zadanie nr 3.

Wysłuchaj piosenki pt. „Piosenka o prawach dziecka”; postaraj się zapamiętać, o jakich prawach dziecka śpiewają dzieci w piosence. https://youtu.be/Mudintn3BM4

Zadanie nr 4.

Ćwiczenie spostrzegawczości Czego brakuje? Rodzic rozkłada przedmioty na stole (przedmioty codziennego użytku, np. kredka, klocek, lalka, samochód) i prosi dziecko, aby je nazwało i zapamiętało. Następnie prosi dziecko, aby odwróciło się tyłem, i w tym czasie chowa jeden z przedmiotów. Następnie dziecko ogląda przedmioty, które pozostały, i je nazywa. Jego zadaniem jest określić, którego brakuje.

Zadanie nr 5.

Wykonaj ćwiczenia grafomotoryczne.

3-latki

4-latki

To już koniec na dziś 😀 Mamy nadzieje, że bawiliście się dobrze 😘

Skip to content