SPRINTEM DO MARATONU🏃🏃🏃🏃🏃🏃🏃🏃

🏃🏃🏃🏃🏃🏃🏃🏃29 maja 2024 r. dzieci z naszego przedszkola dołączyły kolejny raz do akcji organizowanej przez wydawnictwo „Bliżej Przedszkola” i wzięły udział w X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków pt. SPRINTEM DO MARATONU. Wydarzenie było również podsumowaniem realizowanego projektu edukacyjnego pt. „Zdrowie na talerzu przedszkolaka”.
Organizowany corocznie maraton jak również realizowany projekt miały głównie na celu rozbudzanie zainteresowania sportem, budowanie postawy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz zachęcanie do udziału w akcjach promujących sport i zdrowy tryb życia.
Na początek dzieci w krótkim wprowadzeniu uświadomiły sobie cele udziału w maratonie. Następnie na tle piosenki patronackiej” Sprintem do maratonu” przeprowadzono rozgrzewkę, dzięki której dzieci były gotowe do biegu. Dystans biegu został dostosowany do wieku i możliwości dzieci.
Wszyscy z zapałem dopingowali kolejne grupy startujących kolegów.
Dzieci starały się jak najszybciej dobiec do mety,ale w tym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się miejsce,a pokonanie dystansu w miłej atmosferze fair play. Mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali pamiątkowe medale. Radości nie było końca. Gratulujemy wszystkim dzieciom i zapraszamy za rok🥇🥇🥇

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content