18

18maj2020

Szanowni Rodzice!

Z dniem 20 maja 2020 r. Przedszkole nr 15 wznowi swoją działalność dla dzieci, których rodzice wyrażą wolę uczęszczania jego dziecka do przedszkola. Proszę o zapoznanie się z procedurami zamieszczonymi poniżej niniejszego ogłoszenia. Jednocześnie informujemy, że każdy rodzic, którego dziecko po raz pierwszy przyjdzie do przedszkola z dniem 20.05.2020r. i później, obowiązkowo musi dostarczyć wypełnione oświadczenie.

Procedura higienicznych i bezpiecznych warunków pracy w czasie zagrożenia epidemicznego

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia koronawirusa

Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka w czasie zagrożenia epidemicznego

Zarządzenie Dyrektora Przedszkola nr 15

Oświadczenie

 

18maj2020

KOMUNIKAT !!!

Szanowni Rodzice

W uzgodnieniu z Prezydentem Miasta Gniezna od dnia 20.05.2020r. (środa) zostają otwarte przedszkola na terenie Miasta Gniezna.

W związku z aktualnymi wytycznymi GIS dotyczącymi m.in. liczebności grup oraz konieczności ograniczenia kontaktów pomiędzy dziećmi i pracownikami, nastąpi zmiana organizacji pracy przedszkoli w następujący sposób:

  • Do przedszkoli w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.
  • Przedszkola będą pełnić funkcje opiekuńcze z elementami dydaktycznymi.
  • Kontynuowane będzie nauczanie zdalne.
  • Zorganizowane mogą zostać nowe grupy dzieci w zbliżonym wieku oraz w zależności od czasu pobytu dziecka w przedszkolu.
  • Do danej grupy wychowanków przypisana zostanie stała kadra opiekunów (nie zawsze będzie możliwe zapewnienie dotychczasowych wychowawców), nauczyciele pracować będą zgodnie z potrzebami placówki.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 maja 2020r. okres pobierania zasiłku opiekuńczego na dziecko do lat 8 zostaje przedłużony do 14 czerwca 2020r.

 

18maj2020
Temat kompleksowy: Łąka w maju – Biedroneczki

• Ćwiczenia oddechowe Spokojnie oddychamy na łące.
Potrzebna będzie mała (lekka) książka dla dziecka. Rodzic prosi dzieci, aby położyły się na plecach i wyobraziły sobie, że znajdują się na łące, proponuje dzieciom, że nauczą się spokojnie oddychać. Rodzic kładzie na brzuchu dziecka książkę i określa prawidłowy tor oddechowy: wdech nosem – wydech ustami.
• Wprowadzenie – omówienie wyglądu biedronki. (+załączniki)
Potrzebne będą: obrazki biedronek, rysunek biedronki bez kropek, czarna plastelina.
Rodzic pokazuje dzieciom obrazek biedronki z 2 oraz z 7 kropkami. Informuje dzieci, że w naszym kraju występują biedronki z 2 i 7 kropkami. Następnie pyta: Jaka jest biedronka?, Jak wygląda? Wybrane dzieci opisują jej wygląd, swoje skojarzenia itp. Następnie rodzic pokazuje rysunek i pyta, czego brakuje biedronce. Dziecko dokleja plasteliną 7 kropek i wspólnie z rodzicem liczą kropki na biedronce.
• Zestaw zabaw ruchowych „Na łące”
-„Bociany”– zabawa z elementem równowagi – dziecko chodzi unosząc wysoko kolana. Na klaśnięcie w dłonie przez rodzica, dziecko staje na jednaj nodze i rozkłada ręce w bok.
-„Żaby”– zabawa bieżna z elementem skoku – podczas gdy rodzic klaszcze w dłonie, dziecko biega w różnych kierunkach, na przerwę w klaskaniu, skacze w różnych kierunkach jak żabka.
-„Mróweczki”– zabawa ruchowa z elementem czworakowania – rodzic sznurkiem oznacza teren „mrowiska”. „Dziecko-mrówka” siedzi w „mrowisku”. Na hasło: Mrówki wychodzą na spacer! – dziecko-mrówka chodzi na czworaka po pokoju. A na hasło: Mrówki do mrowiska! – dziecko na czworaka wraca na teren „mrowiska”.
-„Motyle na łące”– zabawa orientacyjno-porządkowa – na podłodze są rozłożone klocki w 5 różnych kolorach (po 1 klocku z każdego koloru, np. czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski lub inne – imitują one kwiaty na łące). „Dziecko-motyl” swobodnie biega po pokoju i rękoma naśladuje płynne ruchy skrzydeł motyla w górę i w dół. Na hasło: Czerwony / żółty / niebieski kwiatek! – dziecko-motyl siada obok kwiatka (klocka) w odpowiednim kolorze. Na hasło: Motyle fruwają! – dziecko znowu imituje lot rękami lot motyla.
• Osłuchanie ze słowami i melodią piosenki Mała biedroneczka
https://www.youtube.com/watch?v=BeLMx4273_E
1. Mała biedroneczka siedem kropek miała,
na łące zielonej wesoło fruwała.
Złapał ją pajączek w swoją pajęczynę.
„Uratuję cię, biedronko, a ty mi coś przynieś”.
Ref.: Biedroneczko, leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba.
Biedroneczko leć do nieba. x2
2. Mała biedroneczka siedem kropek miała,
na łące zielonej wesoło fruwała.
Złapał ją wróbelek, niesie tę kruszynę.
„Uratuję cię, biedronko, a ty mi coś przynieś”.
Ref.: Biedroneczko, leć…
3. Mała biedroneczka siedem kropek miała,
na łące zielonej wesoło fruwała.
Złapała ją żaba i po wodzie płynie.
„Uratuję cię, biedronko, a ty mi coś przynieś”.
Ref.: Biedroneczko, leć…
• Rozmowa na podstawie wysłuchanego utworu.
− Gdzie latała mała biedronka?
− Ile kropek miała mała biedroneczka?
− Jakie zwierzęta spotkała na łące?
− Co powiedziało jej każde zwierzątko?
• Ćwiczenia oddechowe Kropki biedronki. (+załącznik)
Dla dziecka potrzebne będą: kontur biedronki (bez kropek), siedem czarnych kropek oraz słomka. Rodzic kładzie przed dzieckiem sylwetę biedronki i prosi, aby za pomocą słomki przeniosło kropki/koła na jej sylwetę.
• Karty pracy
– Rysuj po śladzie koła;
– Rysuj po śladzie biedronkę, a następnie ją pokoloruj;
– Wskaż najmniejszą i największą biedronkę.

Skip to content